Кошик
35 відгуків
+380953831525
Контакти
Юридическая компания «ЮР-ИНВЕСТ»
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380953831525
+380639433125
+380443380325
Сергей Витальевич
УкраїнаКиївул. Антоновича, 172, офис 1118
seregatalalaev
+380953831525
Мапа

Переваги та недоліки експрес ліквідації

Переваги та недоліки експрес ліквідації

Поряд з традиційними способами ліквідації юридичних осіб, такими як ліквідація за рішенням власника і ліквідація через застосування процедури банкрутства, існує такий спосіб ліквідації як “експрес ліквідація”.

Хоча така ліквідація прямо не передбачена законодавством, проте з юридичної сторони вона є повністю законною і власникам юридичних осіб, які збираються використовувати цей спосіб ліквідації не варто хвилюватись з приводу законності. 

Спробуємо розібратися, що ж таке “експрес ліквідація”. Експрес ліквідація полягає у передачі корпоративних прав власника юридичної особи іншій особі, така передача відбувається за допомогою укладення договору купівлі-продажу. Внаслідок укладення договору купівлі-продажу корпоративних прав всі обов’язки, які виникнуть після продажу перейдуть до нового власника.

Такий спосіб ліквідації є досить зручним для власника юридичної особи, оскільки він вимагає мінімальних затрат часу. Для прикладу, у випадку проведення ліквідації за рішенням власника необхідно дотримуватись спеціальної, передбаченої законодавством процедури. Крім того, при ліквідації юридичної особи за рішенням власника податковою інспекцією буде проведена позапланова податкова перевірка, така перевірка навряд чи завершиться відсутністю будь-яких претензій від контролюючого органу. А отже, після проведення такої перевірки виникне необхідність в оскарженні відповідних рішень податкових органів, що в свою чергу є обтяжливим для юридичної особи з точки зору затрат часу, та й грошових коштів на оплату послуг юристів, які будуть цим займатися.

Але це ще не все, якщо в юридичної особи є працівники, то звільнення таких працівників теж вимагає дотримання спеціальної процедури, що у свою чергу теж вимагає затрат часу.

При проведені експрес ліквідації необхідність здійснення наведених вище процедур відпадає, тому що з точки зору законодавця процедура продажу корпоративних прав власника юридичної особи не має нічого спільного з ліквідацією юридичної особи, а отже затрати часу на проведення такої процедури мінімальні.

Крім того проведення експрес ліквідації обійдеться власнику значно дешевше, ніж традиційна процедура ліквідації.

Проте варто пам’ятати, що така ліквідація по-суті не є ліквідацією, а отже юридична особа буде проводжувати існувати з тією ж назвою та ідентифікаційним кодом. Тому варто проконтролювати, щоб крім укладення договору купівлі-продажу корпоративних прав всі необхідні зміни були зареєстровані в державного реєстратора та внесені в реєстр. Лише після цього можна бути спокійним з приводу відсутності відповідальності за подальші дії юридичної особи.

Але все ж відповідальність за дії юридичної особи, які були вчинені до зміни власника нікуди не дінеться до спливу 3 років з моменту вчинення дій (тобто, терміну загальної позовної давності).

Отже, хоча де-юре експрес ліквідація не є ліквідацію, проте вона є хорошою альтернативою звичайній ліквідації, коли необхідно позбутися непотрібної юридичної особи швидко та з невеликими грошовими витратами, уникнувши при цьому проведення контролюючими органами позапланової податкової перевірки.

 

facebook twitter

Помічник юриста Миронюк Алла

Інші статті