Корзина
35 отзывов
Юридическая компания «ЮР-ИНВЕСТ»
+380953831525
+380953831525
+380639433125
+380443380325

Оренда землі: є зміни

Оренда землі: є зміни
Згідно зі змінами, внесеними Законом від 12.02.2015 р. № 191-VIII до Закону «Про оренду землі»:

1) Не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди на це орендаря.

2) Скорочено перелік істотних умов договору оренди землі. Тепер це лише:
  • об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
  • строк дії договору оренди;
  • орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
3) Об'єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту держреєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом.

4) При передачі в оренду земельних ділянок сльгосппризначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може бути меншим ніж 7 років.

5) Визначено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди    землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.

6) Орендна плата справляється у грошовій формі. 

За згодою сторін розрахунки щодо орендної плати за землю можуть здійснюватися у натуральній формі. При цьому розрахунок має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати. 

За земельні ділянки державної і комунальної власності розрахунки здійснюються виключно у грошовій формі.