Кошик
35 відгуків
+380953831525
Контакти
Юридическая компания «ЮР-ИНВЕСТ»
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380953831525
+380639433125
+380443380325
Сергей Витальевич
УкраїнаКиївул. Антоновича, 172, офис 1118
seregatalalaev
+380953831525
Мапа

Експерт відзначає, що новий Кримінальний процесуальний кодекс України порушує принцип верховенства права.

Експерт відзначає, що новий Кримінальний процесуальний кодекс України порушує принцип верховенства права.

Згідно зі ст. 63 Конституції України, особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Новий Кримінальний процесуальний кодекс України позбавив права українців на мовчання. Таку думку висловив адвокат, заслужений юрист України Олексій Баганець.

Юрист заявляє, що згідно зі ст. 63 Конституції України, особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

А тим часом, п. 3 год. 1 ст. 66 нового КПК суперечить і істотно звужує зміст названої вище ст. 63 Конституції України в частині відмови свідка давати свідчення щодо себе, близьких родичів і членів сім'ї, надаючи таке право особі відмовитися від дачі тільки тих показників, які можуть стати підставою для підозри, звинувачення в скоєнні ним, близькими родичами або членами сім'ї кримінального правопорушення.

Аналогічно новий КПК обмежує права підозрюваного, обвинувачуваного, потерпілого, що теж є грубим порушенням вимог ст. 22 Основного закону.

"Але ж можливість давати показання або відмовитися давати і відповідати на питання, тісно пов'язана з презумпцією невинності людини", - підкреслює Баганець.

Також за його словами, особа, щодо якої розпочато кримінальне провадження і яка не отримала в такому кримінальному провадженні статус підозрюваного або обвинуваченого, за новим КПК України повністю позбавлена права захищатися в межах такого кримінального провадження як особисто, так і з допомогою захисника.

Свідченням цього, на думку Баганця, є нові норми кримінального процесуального законодавства, а саме:

- ст. 276 КПК, де зазначено, що повідомлення про підозру здійснюється і в разі наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення (тобто не тільки з моменту затримання або обрання запобіжного заходу);

- ст. 283 КПК, відповідно до якої прокурор зобов'язаний в найкоротший строк після повідомлення особі про підозру звернутися до суду з обвинувальним актом або закрити кримінальне провадження.

"Фактично особа протягом усього досудового розслідування може бути навіть не допитано як підозрювану, отже, не зможе захищатися від порушення його прав, оскільки після повідомлення особі про підозру прокурор зобов'язаний в найкоротший строк звернутися до суду з обвинувальним актом ", - зазначив юрист.
 

facebook twitter
Інші новини