Кошик
35 відгуків
+380953831525
Контакти
Юридическая компания «ЮР-ИНВЕСТ»
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380953831525
+380639433125
+380443380325
Сергей Витальевич
УкраїнаКиївул. Антоновича, 172, офис 1118
seregatalalaev
+380953831525
Мапа

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена у найближчий робочий день.

Неправомірне застосування подвійної відповідальності (пені та штрафу) у кредитних спорах

Неправомірне застосування подвійної відповідальності (пені та штрафу) у кредитних спорах

Як правило, банки, позивачі у своїх позовних вимогах просить, щоб суд стягнув із Відповідача заборгованість, яка складається із:

  • Суми непогашеного кредиту.
  • Суми несплачених відсотків.
  • Суми пені.
  • Суми штрафу за прострочення платежів, яка, до речі, дуже часто буває набагато вищою, аніж сума пені і навіть сума всього кредиту. 

Така позиція банку є незаконною, і Відповідач повинен заперечувати проти стягнення з нього суми штрафу, оскільки це суперечить ст.61 Конституції України, а саме: ніхто не може бути двічі притягнутий до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, а тому одночасне стягнення пені і штрафу призведе до притягнення відповідача до подвійної цивільно-правової відповідальності.

Таку ж позицію зайняв в своїй ухвалі Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 травня 2013 року, який дійшов висновку про те, що пеня та штраф є різновидами неустойки, тобто одним і тим самим видом юридичної відповідальності, а не окремими видами штрафних санкцій, а тому не можуть бути застосовані одночасно, оскільки це призведе до застосування подвійної цивільно-правової відповідальності одного і того ж виду за одне і те саме порушення договірного зобов’язання, що суперечить вимогам ст. 61 Конституції України. 

Тому, потрібно подавати відповідне заперечення у суд, щоб останній при своєму рішенні врахував цей важливий аспект.

facebook twitter
Інші новини