Кошик
35 відгуків
Юридическая компания «ЮР-ИНВЕСТ»
+380953831525
+380953831525
+380639433125
+380443380325

Банківські спори та їх нюанси

Банківські спори та їх нюанси

Ви вважаєте, що вимоги Банку по відношенню до Вас незаконні? Цілком можливо, що Банк вимагає від Вас дуже багато чого. Тоді Вам необхідно терміново звернутися за кваліфікованою допомогою юристів у галузі Банківського права.

Як же все-таки на перший погляд визначити, що є привід звернутися до юриста?

По-перше, сума запозичених у свій час грошових коштів, зараз значно перевищує її. Це дійсно правильне підставу вважати, що Банк вимагає від Вас «зайвого». Наприклад, телефон, який Ви купували у кредит (розстрочку) в 2008 році коштував 2000 гривень. Станом на сьогоднішній день від Вас вимагають, наприклад, 20 000 гривень – сума боргу зросла удесятеро по відношенню до суми позики.

В даному випадку, з 99%-ою ймовірністю можна стверджувати, що вимоги Банку не цілком законні. Але, для того, щоб грамотно відстояти свої інтереси, Вам потрібна кваліфікована допомога юриста.

По-друге, з моменту останньої оплати за кредитом пройшло не менше трьох років. За цей час Ви благополучно забули про кредит, або, принаймні, намагалися про нього не згадувати, «авось пронесе». І ось настав той день, коли Вас «радують» телефонним дзвінком, або листом з Банку або суду, в якому говориться, що ви все ще повинні певну суму грошей. При цьому, співробітники Банку пропонують Вам всіляку допомогу щодо вирішення проблеми – «списати» частину боргу, і все, що Вам потрібно для цього зробити – це внести якусь символічну суму (або не зовсім символічну).

Саме внесення грошей за кредитом в даній ситуації є ключовим моментом. Як тільки ви зробите платіж Ви розпочнете руки співробітникам Банку, оскільки ніхто з них Вам не скаже, що підстав для звернення до суду у них немає, так як пропущено строк позовної давності.

Тому, ні в якому разі не робіть платежів за кредитом (мова йде тільки про «старих» кредитах). Отримаєте консультацію кваліфікованих юристів – це допоможе Вам заощадити значну частину коштів і нервів.

Окрему увагу в даному випадку слід приділити кредитних договорів з ПАТ КБ «ПриватБанк». Тут ситуація щодо строку позовної давності може бути трохи іншою. Так, наприклад, є досить сумна судова практика, коли нібито на підставі ч. 1 ст. 259 Цивільного кодексу України продовжується термін позовної давності, нібито за домовленістю сторін. Як це відбувається на практиці? Насправді дуже просто. Під час оформлення кредитного договору, ви підписали заяву, в якій є посилання на якісь «Умови» кредитування. Ці самі умови відіграють велику роль у випадку судового спору, коли питання стосується продовження позовної давності. Хоча їх могли навіть і не показувати!

Більше того, вам не потрібно обтяжувати себе, і ставити свій підпис на цих «Умов» (в тому випадку, якщо Вам все-таки показали), адже тоді, співробітникам Банку це може створити деякі незручності у разі виникнення необхідності заміни змістовної частини.

В-третьих, Банк требует вернуть предмет залога (если таковой имеется) до судебного разбирательства. Прошу обратить Ваше внимание, что такие переговоры с Банком вполне могут иметь место, однако они скорее носят «просительно-рекомендательный» характер и не могут быть изложены в форме угроз и требований. Даже если Вы злостный должник и неплательщик – Закон на Вашей стороне до тех пор, пока вопрос не будет решен в судебном порядке (также может иметь место нотариальное предписание). Но, для того, чтобы грамотно вести переговоры с Банком, Вам снова-таки следует обратиться к юристу.

Часто, співробітники Банків легко визначають рівень юридичної підкованості боржника. Вони є хорошими психологами і тому завжди знаходять точки тиску.

Враховуючи все вищесказане, саме тому я рекомендую Вам завжди звертатися за допомогою до юриста і не намагатися вирішити проблему самостійно, якщо Ви не є фахівцем у цій галузі права.