Кошик
35 відгуків
Юридическая компания «ЮР-ИНВЕСТ»
+380953831525
+380953831525
+380639433125
+380443380325

Правовий захист або хто такий адвокат

Правовий захист або хто такий адвокат

Коли виникає необхідність у вирішенні завдань, пов'язаних правової захистом, вкрай складно обійтися без допомоги фахівця. Чи Не тому професія адвоката користується такою затребуваністю у всіх цивілізованих країнах світу?

Людині, нечасто сталкивающемуся з правовою термінологією, буває складно відразу визначити, до якого фахівця звернутися за виниклого питання. Хто ж такі адвокати і що входить до їх компетенції? Насамперед, представники даної професії – це кваліфіковані захисники, уповноважені державою юристи, чия роль стоїть у наданні правової допомоги юридичним і фізичним особам. У нашій країні їх діяльність здійснюється на підставі Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Основні завдання даної категорії фахівців наступні:

  • Захист інтересів клієнтів в адміністративних органах, судах і трибуналах;
  • Надання необхідних правових консультацій;
  • Роз'яснення своїм наймачам їх обов'язків і прав, а також принципів роботи правової системи;
  • Реалізація будь-яких законних правових дій, спрямованих на захист інтересів своїх криентов.

Одним з найбільш поширених напрямів діяльності адвокатів є усні та письмові консультації, пов'язані з різними галузями права.

Важлива частина роботи працівників цієї професії – представництво в цивільних процесах. На підставі відповідної довіреності юрист може брати участь у майнових, сімейних, податкових та інших спорах від імені юридичної або фізичної особи. Такий підхід дає можливість наймачеві істотно скоротити витрати часу, нервів і зусиль.

Захист по різних адміністративних правопорушень та кримінальних справах також лежить в компетенції адвоката. У багатьох людей навіть сама назва професії тісно асоціюється саме з цим напрямком правової діяльності. Під час процесу адвокат виступає в ролі консультанта і порадника, а також є рівноправним учасником процесу поряд, скажімо, з прокурором. Варто відзначити, що в якості клієнта може виступати не тільки обвинувачений, але і постраждала сторона.

Нередко, собираясь обратиться за правовой защитой, наниматель задается вопросом: существует ли разница между адвокатом и юристом?  Если она есть, то чьими услугами следует воспользоваться?  Дело в том, что  юрист – это довольно широкое понятие. Под данное определение подпадают все профессии, которые непосредственно  относятся к юридической деятельности, например, судьи, нотариусы, прокуроры и, конечно же, адвокаты.

Між тим, зробити акцент на відмінності цих понять все-таки потрібно. Щоб стати юристом необхідно отримати вищу освіту. Для початку здійснення адвокатської практики не достатньо тільки диплома за потрібною спеціальністю. Бажаючому стати представником саме цієї професії належить пройти кілька років юридичної практики, скласти кваліфікаційні іспити, отримати свідоцтво, а також прийняти відповідну присягу.