Кошик
35 відгуків
Юридическая компания «ЮР-ИНВЕСТ»
+380953831525
+380953831525
+380639433125
+380443380325

Як відкрити свій бізнес в Україні

Як відкрити свій бізнес в Україні

З чого почати і що неодмінно слід знати?

Реєстрація ПП

Оформляючи приватне підприємство, важливо правильно визначитися з організаційно-правовою формою господарської діяльності. Визначальним моментом є система оподаткування. Тут важливо оцінити, яка з існуючих краще підійде для конкретного бізнесу: загальна або єдиний податок. Зупинилися на останньому варіанті? Тоді Ваше підприємство підпадає під одну з чотирьох категорій.

Перша категорія не передбачає наявність будь-яких найманих працівників. Розмір єдиного податку становить від 1 до 10% від суми мінімальної заробітної плати. Який саме відсоток потрібно буде віддати державі, залежить місцевого міської ради. Саме він стверджує ту чи іншу ставку. Перша категорія передбачає такі види діяльності, як надання будь-яких побутових послуг населенню та роздрібний продаж товарів.

Друга категорія допускає найм не більше 10 працівників. Підходить для таких видів діяльності, як виробництво і продаж товарів, ресторанний бізнес, надання послуг населенню або платникам єдиного податку. Річний дохід не повинен перевищувати суму одного мільйона гривень. Відсоткову ставку єдиного податку для цієї категорії також призначає міська рада. Вона може варіюватися від 2 до 20%.

Третя категорія – вибір тих, хто збирається взяти на роботу до 20 осіб. Верхня межа річного доходу становить три мільйони гривень. ФОП доведеться заплатити 5% (включаючи ПДВ) або 3% плюс ПДВ. Ця категорія дозволяє займатися всіма законними видами діяльності.

Четверта категорія підходить винятково для юридичних осіб. Вона дозволяє найм не більше 50 працівників. Вид діяльності може бути будь-яким (якщо такої не заборонено законом). Відсоток єдиного податку такий же, як і для третьої категорії. Максимальна прибуток – 5 мільйонів гривень в рік.

Мінімальний розмір статутного капіталу не передбачено.

Реєстрація ТОВ

Учредить общество с ограниченной ответственностью может одно физическое или юридическое лицо, также таковых может быть несколько. Для ООО также доступна упрощенная система налогообложения. Его основатели могут выбрать, какая категория Единого налога им больше подходит: четвертая или шестая. О 4-й уже шла речь выше, поэтому рассмотрим 6-ю. Она доступна для юридических лиц, желающих принять на работу до 50 сотрудников. Максимальный доход за год – до 20 миллионов национальной валюты. Размер Единого налога, который придется выплатить - 7% (включая НДС) или 3% плюс НДС.

Регистрация СПД

Безумовний плюс СПД – відсутність статутного капіталу, при цьому існує можливість здійснення діяльності без печатки.

Організувати його може виключно фізична особа, зареєстрована згідно з установленим порядком. Для СПД доступна 1, 2 і 3 категорія оподаткування