Кошик
35 відгуків
Юридическая компания «ЮР-ИНВЕСТ»
+380953831525
+380953831525
+380639433125
+380443380325

Як правильно відкрити заклад громадського харчування?

Як правильно відкрити заклад громадського харчування?

По-перше, особа не кожного дня стикається з відкриттям відповідних закладів, того не розуміє усіх юридичних нюансів даної процедури.

Ризики: це може призвести до неправильного оформлення юридичних документів, дозволів, внаслідок чого Ви втратите велику суму грошей, або ж навіть Ваш бізнес.

 

По-друге, в процесі Вам потрібно вирішувати величезну кількість управлінських рішень. Ризики: при цьому Ви втрачаєте можливість виконувати інші питання та Ваш дорогоцінний час.

З яких етапів складається процедура відкриття закладу громадського харчування?

Етап 1: Реєстрація закладу.

Процедура реєстрації закладу громадського харчування здійснюється державним реєстратором за місцем знаходження такого закладу. Пильну увагу потрібно звернути вибираючи організаційно-правову форму Вашого підприємства. На сьогоднішній день, найпоширенішою формою являється товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

Етап 2: Вибір системи оподаткування.

Перш за все, вибираючи форму оподаткування Вам слід бути уважним та відповідальним. На сьогодні спостерігається тенденція до постійної зміни Податково законодавства. А тому, Вам потрібно знаті усі нововведення ПКУ, щоб правильно провести процедуру створення закладу громадського харчування.

Податковим кодексом передбачено загальну та спрощену систему оподаткування. Однак, і тут є свої нюанси. Наприклад, якщо Ви будете здійснювати продажу алкоголю та тютюнових виробів, вибрати спрощену систему оподаткування ві не маєте права. Тому будьте пильними.

Етап 3: Реєстрація РРО

Не забувайте, що відповідно до ЗУ "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", заклади громадського харчування повинні мати реєстратори розрахункових операцій (РРО). На підставі реєстрації Вам видають посвідчення за Формою № 3-РРО.

Щоб зареєструвати РРО Вам потрібно подати до ДФС за місцем обліку як платника податків перелік документів:

 • Форму № 1-РРО;
 • Копію документа, який підтверджує право власності або користування РРО;
 • Копію документа, який підтверджує право на розміщення господарської одиниці, де повинна розміщуватись РРО;
 • Копію договору про технічне обслуговування і ремонт РРО.

Етап 4: Оренда чи купівля приміщення для Вашого закладу.

Являється одним із найголовніших та найризикованішим з етапів відкриття бізнесу. Як показує досвід, поспішаючи підприємці укладають юридично неправильні договори, що призводить до негативних наслідків. Тому, без консультації кваліфікованих юристів Ви несете ризик втратити чесно зароблені гроші та Власний бізнес.

Етап 5: Отримання дозволів, які необхідні для початку роботи.

 1. Висновок санітарно-епідеміологічної служби;
 2. Дозвіл ДСНС;
 3. Дозвіл на розміщення об’єкту торгівлі;
 4. Ліцензія на продаж алкоголю та тютюнових виробів;

Як Ви зауважили, відкриття закладу громадського харчування є довготривалою та складною процедурою. Недотримуючись усієї етапності та не приділяючи увагу усім дрібницям процедурі відкриття бізнесу, Ваша мрія відкрити кафе, ресторан, чи інший заклад може так і не стати реальністю. Тому, не забувайте звернутися за консультацією до професіонала, який допоможе Вам правильно відкрити заклад громадського харчування.

Юристи Компанії "ЮР-ІНВЕСТ" мають багаторічний досвід у практиці відкриття бізнесу. Наші юристи без зайвих ризиків, зекономлять Ваш дорогоцінний час та гроші.

Ми пропонуємо:

 • Індивідуальний підхід до кожного клієнта та його бізнесу;
 • Попередня консультація. На якій здійснюється розробка бізнес плану, прорахунок ризиків, вибір оптимальної для Вас організаційно-правової форми підприємства та вигідної форми оподаткування;
 • Правильне юридичне оформлення усіх документів, дозволів та ін., їх перевірка;
 • Отримання довідок з різних інстанцій, зокрема: Висновок санітарно-епідеміологічної служби, Дозвіл ДСНС, Дозвіл на розміщення об єкту торгівлі, Ліцензія на продаж алкоголю та тютюнових виробів, тощо.

Компанія "ЮР-ІНВЕСТ" допоможе здійснити Вашу мрію. Ви можете на нас покластися.