Кошик
35 відгуків
Юридическая компания «ЮР-ИНВЕСТ»
+380953831525
+380953831525
+380639433125
+380443380325

Підприємці не зобов'язані нотаріально засвідчувати вірність копій близько 15-ти документів

Підприємці не зобов'язані нотаріально засвідчувати вірність копій близько 15-ти документів

3 червня 2014 року в. а. Президента України А. В. Турчинов підписав Закон (реєстраційний номер законопроекту 4582), яким вносяться зміни в деякі законодавчі акти України щодо засвідчення вірності копій документів.

Законом розширюється перелік випадків засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них, справжності підпису на документах не лише нотаріально, а й посадовими особами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і т. д.

У ряді випадків вимоги нотаріального завірення копій ускладнюють процедуру оформлення документів і призводять до надмірного матеріального навантаження на осіб, оскільки нотаріальне завірення є платним.

Закон скасовує обов'язок нотаріального засвідчення вірності копій близько 15-ти документів, які використовуються в цивільних та господарських відносинах (наприклад, копію виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, копії установчих документів фізичних або юридичних осіб, які бажають зареєструвалися як учасники аукціону, конкурсу; копію ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів).

При цьому, можливість засвідчення копій документів нотаріусом не скасовується.

Варто зазначити, що від моменту розробки до моменту прийняття закону минуло багато часу і проект неодноразово вносився в Парламент різними суб'єктами, проте ідея такого проекту спочатку виникла в Держкомпідприємництва спільно з Адміністрацією Президента України.

Михайло Бродський неодноразово наголошував на необхідності скасування всіх зайвих грошових і часових витрат суб'єктів, які виникають через необхідність засвідчення та оформлення деяких документів.

Закон набирає чинності через 60 днів з дня його опублікування.