Кошик
35 відгуків
Юридическая компания «ЮР-ИНВЕСТ»
+380953831525
+380953831525
+380639433125
+380443380325

У Франції почався перший в історії країни процес у справі про расизм щодо білих

У Франції почався перший в історії країни процес у справі про расизм щодо білих

Так, сьогодні перед Виправним судом Парижа з'явився чоловік, обвинувачений в нанесенні перехожому побоїв з заподіянням йому образи на расовому ґрунті, що є обтяжуючою обставиною.

Вперше у французькій судовій практиці мова йде про порушення справи про расизм стосовно людей, що належать до білої раси.

Інцидент, що послужив приводом для розглядів, що стався у вересні 2010 року на станції паризького метро біля Північного вокзалу, околиці якого відомі несприятливої криміногенної обстановкою.

Рано вранці двоє молодих людей попросили у перехожого сигарету. Почувши відмову, вони почали його ображати і застосовувати насильницькі дії, супроводжуючи це криками "мерзенний білий, мерзенний французишка".

В результаті бійки потерпілий отримав кілька серйозних ран із-за ударів гострим предметом. Нападники відразу втекли.

Слідчим вдалося вийти на слід лише одного із злочинців, який і постав перед судом. Свідки підтвердили, що той справді вигукував расистські образи. Громадським обвинувачем у цій справі виступила Меджународная ліга боротьби з расизмом і антисемітизмом, для якої це перший випадок захисту корінного француза від расових нападок.

"Заперечувати існування расизму проти білих небезпечно", - підкреслив адвокат позивачів Маріо-П'єр Стазі.

Як зазначає слідство, чоловік, який опинився на лаві підсудних, сам належить до расового більшості. Він носить споконвічно французьке ім'я Арно, і, як сам стверджує, расистом не є, а те, що сталося пояснює дією рефлексів, що виробилися у нього за час проживання пліч-о-пліч з іммігрантами в неблагополучних передмістях Парижа.

Його спільника, який, за словами свідків, перемежовуючи свої образи фразами на арабському, знайти до сих пір не вдалося. Прокурор зажадав призначити обвинуваченому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі. Рішення суду повинно бути оголошено в червні.